IMG_3530

Aktuálne zo záhrady – Február 2017

Posted on Posted in aktuálne zo záhrady, Balkónovky, Sadenice

Podľa SHMU január 2017 priniesol na Slovensko silné mrazy, pričom na niektorých miestach klesla teplota vzduchu aj pod -30 °C. Po 30 rokoch to bol na väčšine územia najchladnejší január. Našťastie v našom okrese sme nemali -30 °C, ale mrazy boli aj sú ukážkové. Napriek tomu už od januára pracujeme na tom aby sme mali čo najkrajšiu a čo najfarebnejšiu jar 🙂 Náš sortiment sa tento rok nijako zásadne nezmenil, ale máme aj nejaké novinky. Veľa ľudí sa ma pýta, kedy začíname a či už máme niečo nasadené. Tak na ukážku je tu zopár aktuálnych fotiek z nášho fóliovníka, aby ste mali predstavu, ako to vyzerá u záhradkára, keď vonku ešte všetko spí.

IMG_3488Naše gazánie už čakajú na presadenie. Minulý rok boli veľmi obľúbené, preto sme pripravili viac farieb, medzi nimi aj pásikavé odrody.

IMG_3514Každoročná overená klasika. Niet odolnejšej balkónovky, než sú kríčkové muškáty (pelargónium zonale). Aj tento rok budú nové odtiene pre odvážnych, osobne sa najviac teším na batikované - Survivor Pink Batik.

IMG_3530Keď svieti slnko aj my sa usmievame 🙂

IMG_3578Tu sú prví poslovia jari.

IMG_3617Kareláb.

IMG_3660Skúšame novú odrodu "hviezdneho prachu" (Chamaesyce hypericifolia), ktorá by mala byť hustejšia a mala by mať viac kvetov.

IMG_3656Takto vyzerajú sadenice trojkombinácií.

IMG_3629Aj muškátiky už ukazujú prvé kvietky.

IMG_3654Pracovné nasadenie v nedeľu poobede 🙂

IMG_3602Sadenice šalátu.

IMG_3604Tešíme sa na Vás!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *