O NÁS

Pestovaniu zeleniny sa naša rodina venuje už od roku 1982. Vypestovaný tovar predávame na miestnych trhoviskách i priamo z domu. Zo začiatku sme pestovali najmä kapustu, karfiol a kel, neskôr po vybudovaní fóliovníkov sme pridali aj papriku a paradajky. Snažili sme sa pestovať najmä sezónnu zeleninu - skoro na jar a na jeseň reďkovky, hlávkový šalát a kaleráb. Pestovali sme aj rezané chryzantémy na sviatok všetkých svätých a v rokoch 1997 sme prešli na črepníkové chryzantémy.
Sortiment sme obmieňali najmä podľa dopytu na trhoviskách a každý rok sme skúšali nové odrody, až kým sme nenašli tie najlepšie pre nás. Počas jari sme vždy ponúkali aj sadenice, planty rôznej zeleniny a kvetov pre malé záhradky. Najčastejšie ste nás mohli nájsť na trhoviskách v Modre, Pezinku, Senci či v Bratislave na Miletičke.
Nevyhli sme sa ani krízovým rokom. Príval čerstvej zeleniny do hypermarketov a supermarketov, dostupných po celý rok, znamenal značný úbytok zákazníkov z miestnych trhovísk. Ľudia prestali hľadať domácu zeleninu. Preto sme museli znížiť výrobné kapacity. Do dnešného dňa bojujeme s výrazne lacnejšou zeleninou v obchodoch, kde často zámerne ceny podliezajú. No ľudia si začínajú uvedomovať rozdiely v kvalite dovážaných a domácich produktov a vracajú sa na trhoviská.
Od roku 2010 sme nanovo vybudovali fóliovníky a modernizovali zavlažovanie. Momentálne plocha fóliovníkov predstavuje 1500 m2 a voľná plocha ktorú obrábame 2500 m2. Postupne sme pridávali do sortimentu rôzne letničky a pre veľký záujem stále rozširujeme portfólio o nové odrody. Katalóg letničiek si môžete pozrieť TU. Okrajovo sme začali pestovať aj sezónne rezané kvety. Chceme ponúkať každú sobotu čerstvé kytice - od tulipánov skoro na jar cez miešané kytice v lete, až ku chryzantémam na jeseň. Ide o kvety, ktoré by sa dali označiť ako „slow flowers“.
Na našom blogu sa budeme snažiť postupne pridávať zábery zo záhrady a informovať o aktuálnych produktoch, ktoré si môžete prísť kúpiť.
Predávame len nami vypestované rastlinky a zeleninu.
Kontakt najdete TU